Системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння служать для запобігання та обмеження розвитку, гасіння вогню й захисту від полум'я людей, а також матеріальних цінностей. Найнадійнішими у запобіганні таких непередбачених ситуацій є системи автоматичного пожежогасіння. На відміну від ручних систем, які управляються оператором, автоматичні системи пожежогасіння починають діяти за допомогою пожежної автоматики, яка спирається на показання датчиків. Це дозволяє забезпечувати оперативне та своєчасне гасіння осередку загоряння без будь-якої участі людини.

Автоматична система пожежогасіння забезпечує постійний контроль температури, а також стежить за наявністю задимленості в приміщенні. Якщо відбувається спалах, спрацьовує звукове та світлове оповіщення, а видача сигналу «тривога» відразу ж потрапляє на пульт пожежної охорони. Крім того, така система пожежогасіння автоматично закриває вогнезатримуючіклапани та двері, включає системи димовидалення та подає вогнегасну речовину. У якості вогнегасної речовини використовується інертний газ, вуглекислий, піна трьох ступенів кратності: низької, середньої та високої, а також спеціальні порошки, вода й аерозолі.

Автоматичні системи пожежогасіння можна розділити по речовинам, які використовуються під час ліквідації загоряння:

  • Газові - в їх якості можуть використовуватися CO2, аргон, азот і хладони
  • Водяні
  • Пінні
  • Вода з піноутворювачами
  • Порошки з хімічного складу
  • Аерозольні речовини
  • Комбіновані речовини

Водяні установки пожежогасіння

Водяні установки пожежогасінняВодяне пожежогасіння включає кілька видів водяних установок. Спринклерні - використовуються під час локального гасіння пожеж. Дренчерні - застосовуються під час гасіння вогню на великих територіях. Спринклерні системи програмуються на спрацьовування при незначному підвищенні температури вище встановленої норми. Під час гасіння вогню струмінь розпорошеноїводи поширюється в безпосередній близькості від місця загоряння. Вузли управління таких водяних установок бувають двох типів: «сухого» - для об'єктів різної площі, що не опалюються та «мокрого» - для приміщень, у яких температура не може опускатися нижче 0 градусів за Цельсієм.

Спринклерне пожежогасіння

Спринклерні установки дуже ефективні для захисту різних приміщень, в яких пожежа може швидко розвиватися. Зрошувачі, що застосовуються в даному типі установок – найрізноманітніші, це дозволяє використовувати їх у приміщеннях з будь-яким типом інтер'єру. Дренчерніустановки, на відміну від спринклерних, спрацьовують тільки по команді пожежного сповіщувача, що сприяє ліквідації пожежі на ранній стадії розвитку. Однією з новинок на ринку систем пожежогасіння є установка тонко розпиленої подачі води. Найдрібніші частинки рідини подаються під високим тиском і володіють димоосаджуючою здатністю. Єдиним і вельми вагомим недоліком вищезазначених установок є рясна й надмірна подача води. Дуже часто, збиток при цьому можна порівняти із наслідками пожежі.

Спринклерна система пожежогасіння складається із спринклера - особливого клапана, який спрацьовує при впливітермочутливого запірного пристрою. Як відомо, це скляна колба, яка при заданій підвищеній температурі просто лопається. Спринклери, найчастіше, встановлюються на трубопроводах, всередині яких присутня вода або повітря, що знаходяться під високим тиском. Якщо температура в приміщенні підвищується вище встановленої норми, скляний пристрій руйнується, що призводить в дію клапан подачі води або повітря та тиск в трубопроводі відразу падає. Коли все це відбувається, спрацьовує датчик, що запускає насос, який подає воду до трубопроводу. Дана опція дозволяє забезпечувати подачу потрібної кількості води до місця, де виникає пожежа. Існують різні види спринклерів, які можуть спрацьовувати при різній температурі впливу на них. Компанія СТБ ЛТБ пропонує великий вибір різних спринклерів, які можуть відрізнятися між собою температурою спрацьовування, а також пропускною здатністю, специфікою зрошення, матеріалом й обробкою. В незалежності від виду, спринклер здатний охоплювати площу від 9 до 21 м ?.

Настінні спринклери

Настінні спринклери розроблені спеціально для захисту приміщень, в яких умови не сприяють розмістити мережу трубопроводів під стелями чи в міжповерхових перекриттях. Дані моделі підходять для використання в зонах з OH 1 класом пожежної небезпеки. Вони призначені для місць, де умови з підвищеною температурою й агресивною атмосферою є постійними.
Спринклери з попередньою дією

Спринклери з попередньою дією знижують ймовірність помилкового спрацьовування. Система спрацьовує тільки тоді, коли обидва спринклера відкриваються одночасно.

Дренчерні системи

Дренчернасистема пожежогасіння відрізняється від інших тим, що вода для гасіння вогню подається до трубопроводу тільки при виникненні пожежі. Така система автоматичного пожежогасіння в момент загоряння подає значно більшу кількість води на площу. Використовується дана система для створення водяних завіс та швидкого охолодження, чутливих до нагріву пожежонебезпечних об'єктів. Для подачі води використовується дренчерний вузол управління. Він активується електричним, пневматичним або гідравлічним способом. Сигнал на запуск може подаватися як автоматичним, так і ручним способом.

Системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою

Системи пожежогасіння тонкорозпиленою водоюПожежогасіння тонкорозпиленою водою засноване на основі принципу дії низького тиску. Це забезпечує досить ефективний пожежний захист, але при цьому витрата води - мінімальні, а надійність такого пожежогасіння - висока. Діюча речовина – вода, вода з добавками та суміш газів. При розпиленні через тонкий отвір вода розбризкується й таким чином збільшується площа охолодження. Потім у дію йде водяний туман. Таким чином досягається висока ефективність пожежогасіння.

Пінне пожежогасіння

Пінне пожежогасіння дозволяє швидко впоратися практично з будь-яким типом пожежі. Така система здатна за невеликий проміжок часу впоратися з вогнем за допомогою обмеження доступу повітря до горючих речовин. Даний ефект досягається за рахунок декількох факторів.

Піноутворювач для пожежогасіння легший за будь-яку займисту рідину, завдяки чому піна покриває поверхню, пригнічуючи полум'я. Завдяки наявності води у піноутворювачі, палаючий матеріал охолоджується до температури, при якій виключається реакція горіння. Покров піни запобігає виділенню горючих випарів, не дозволяючи їм змішуватися із повітрям.

Системи порошкового пожежогасіння

Порошкове пожежогасіння застосовується при локалізації пожеж різних категорій. Модуль порошкового пожежогасіння спрацьовує, як в автоматичному режимі, так і за командою пожежної сигналізації. В якості вогнегасної речовини застосовується порошок зі спеціальним складом. У разі спрацювання, час подачі порошку не перевищує 35 секунд після отримання сигналу від датчику. При автономній активації установка викидає разову порцію порошку. Дана опція допомагає впоратися із загорянням на початковій стадії. Для автоматичної активації системі потрібен сигнал про підвищення температури у навколишньому середовищі. Модулі порошкового пожежогасіння дозволяють гасити вогонь різними способами: об'ємними й локальними, за площею й обсягом.

Системи газового пожежогасіння

Системи газового пожежогасіння являють собою різних розмірів балони з пусковим пристроєм для випуску і зберігання газових сумішей пожежогасіння. В якості таких сумішей використовується речовина, яка під час локалізації полум'я знаходиться в газоподібному стані. Активація модуля газового пожежогасіння може бути механічною, електричною, а також пневматичною або поєднувати всі комбінації. Автоматичне газове пожежогасіння призначене для створення несприятливого для полум'я захисного середовища. Локалізація загоряння здійснюється за рахунок заповнення приміщення вогнегасною газовою сумішшю. Принцип дії установок заснований на значному зниженні концентрації кисню, під час подачі в небезпечну зону реакції, негорючого газу.

Системи аерозольного пожежогасіння

Аерозольне пожежогасіння засноване на застосуванні тонко дисперсного порошку, простіше кажучи, аерозолю. Дана речовина володіє вогнегасною здатністю. Аерозольні системи використовують однаковий принцип під час формування аерозолю, який ґрунтується на процесі спалювання твердих хімічних складів. В результаті чого, утворюється струмінь, що складається з горючої суміші газів та твердих частинок, які повністю заповнюють об'єм й гасять полум'я.

Професійне проектування пожежогасіння дозволяє захистити не лише житлові й виробничі приміщення від пожеж різного ступеня, а й людей, а також їх матеріальні цінності.

Проектування і монтаж автоматичних систем пожежогасіння від компанії СТБ ЛТБ - це бездоганна якість та довговічність.

 
Loading
loading..

НАШІ КЛІЄНТИ

  • Logo
  • Logo
  • Logo
  • Logo
  • Logo
DOWNLOAD NEW SKIN
Layout mode
Predefined Skins
Custom Colors
Choose your skin color
Patterns Background
Images Background