Замір опору контуру заземлення

зміст:

  • 1 Принцип роботи
  • 2 Процедура вимірювання
  • 3 Методика вимірювання опору заземлення

Заземлення - це електричне з'єднання будь-якого електроприладу з землею.

Воно необхідне для захисту людини від ураження струмом в разі несправності або пошкодження електроприладу.

Як заземлення найчастіше використовується звичайний металевий стержень, але може застосовуватися і комплекс спеціальної форми, що складається з складних елементів.

Для перевірки якості заземлення використовують замір опору контуру заземлення.

Принцип роботи

За допомогою такого виміру визначають значення опору заземлення, яке при необхідності можна зменшити, збільшуючи провідність середовища або площа контакту.

Для цього підвищують кількість солей в землі, використовують безліч металевих стрижнів або застосовую якісь інші способи.

Влаштування заземлення і вимоги до заземлення регламентуються ПУЕ (правила пристрої електроприладів і установок).

Слід знати, що просте заземлення всього лише знижує напруга фази, що потрапила на корпус електроприладу.

Для надійного захисту життя і здоров'я людини пристрій заземлення бажано встановлювати спільно з захисним пристроєм відключення.

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=g0fORhWx0BI

Заземлювального пристрою підбирається і проектується індивідуально для кожного окремого випадку.

Замір опору заземлення проводиться відразу ж після введення житлового об'єкта або підприємства в експлуатацію.

Подальші вимірювання проводяться один раз на рік.

Будова і параметри заземлення залежать від деяких факторів: складу і типу грунту, вологості грунту і т. Д Перш ніж встановлювати заземлення складають проект.

Вимірюється сила опору заземлення спеціальними приладами, які дозволяють точно і швидко визначити питоме значення опору ґрунту, заземлюючого стрижня, а також його елементів.

Опір заземлювального пристрою може вимірюватися чотирьох-, трьох - і двополюсного методами. Для багаторазового вимірювання в комплект приладу входять спеціальні кліщі.

Прилади для вимірювання опору можуть враховувати різні параметри, які впливають на хід вимірювань, і виправляти отримані результати.

процедура вимірювання

Сама процедура вимірювання проводиться так: через пристрій заземлення замикають штучну ланцюг електричного струму і на ній роблять виміри падіння напруги.

Поряд з випробуваним стрижнем заземлення розміщують допоміжний електрод, який підключають до того ж джерела електричної напруги.

Потім вимірювальним зондом проводять вимірювання падіння напруги на першому стрижні. Вимірювання проводяться в зоні нульового потенціалу.

Такий метод вимірювання якості заземлення використовується найчастіше.

Методика вимірювання опору заземлення

Опір заземлення має вимірюватися влітку або взимку, коли опір грунту приймає більше значення.

Значення опору заземлюючих пристроїв можуть бути різними для кожної окремих випадків, наприклад, для приватного будинку значення опору заземлюючих пристроїв становить 30 Ом.
Для вимірювань ефективно використовується двох-, трьох- - або чотирьох полюсна методика вимірювання опору заземлення.

При виконанні вимірювань опору необхідно слідувати відповідним інструкцій:

  • потенційний зонд для вимірювання опору розміщують на контрольній ділянці між заземлювачем і струмового допоміжним зондом;
  • відстань від основного заземлення до токового допоміжного зонда в п'ять разів перевищувати глибину заземлюючого стрижня або довжину смугового електрода;
  • при вимірюванні опору у комплексу системи заземлення яку обчислюється залежно від більшої довжини діагоналі, що проходить між окремими пристроями заземлення.

У деяких випадках може знадобитися додаткове вимірювання опору заземлення. Наприклад, заміри опору проводяться в безлічі підземних комунікацій.

В такому випадку проводиться кілька вимірів при різних відстанях і напрямках променів між зондами. Як реальний значення вважають поганий результат.

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=iuFH28Q17oc

Опір заземлення в будь-який час року не повинна перевищувати допустиму норму значення.

З усіма максимально допустимими значеннями можна ознайомитися за допомогою додатка 3 (ПТЕЕС) або таблиці 1.8.3 (ПУЕ-7).

Крім вимірювання опору заземлюючих пристроїв також слід проводити заміри опору ізоляції.

Такі вимірювання покажуть, в якому стані знаходиться ізоляція електричних ланцюгів і електроустаткування.

Способи вимірювання опору ізоляції, а також норми випробувань і перевірок ізоляції електроприладів визначаються ПУЕ, ПТЕЕС, ГОСТ і т. Д.

Опір ізоляції вимірюється спеціальним приладом - мегомметром.

Такий прилад складається з генератора безперервного струму з ручним приводом, додаткових опорів і магнітоелектричного логометра.

Перед початком вимірювань слід перевірити, що на об'єкті випробувань немає напруги. Ізоляцію ретельно очищають від бруду і пилу, після чого об'єкт заземлюючих на 2-3 хвилини. Це необхідно для зняття залишкових зарядів.

До якої відчувають приладу або лінії мегомметр приєднують за допомогою роздільних проводів з ізоляцією, має більший опір, частіше за все не менше 100 МОм.

Заміри опору ізоляції проводять при стійкому положенні приладової стрілки. Для цього слід швидко і рівномірно обертати ручку генератора.

Точне опір ізоляції визначають за показником стрілки мегомметра. Після закінчення вимірювань випробуваний об'єкт потрібно розрядити.

Loading
loading..

НАШІ КЛІЄНТИ

  • Logo
  • Logo
  • Logo
  • Logo
  • Logo
DOWNLOAD NEW SKIN
Layout mode
Predefined Skins
Custom Colors
Choose your skin color
Patterns Background
Images Background